Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 21 lipca 2019r.

Utworzono: sobota, 23, wrzesień 2017
Ksiądz Proboszcz

 

 

 

 

  1. Dzisiaj szesnasta Niedziela zwykła. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na sprawy inwestycyjne związane z naszą parafią, oraz za ofiary składane indywidualnie przez Parafian – „Bóg Zapłać”
  2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
  3. W okresie wakacyjnym prosimy zarówno w tygodniu jak i w niedzielę o korzystanie ze spowiedzi co najmniej 15 min przed Mszą świtą.
  4. W dniach od 8 do 13 sierpnia z parafii św. Trójcy w Będzinie wyruszy grupa młodzieży na XXVII Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, na którą już dziś serdecznie zapraszamy młodzież szkolną, studentów czy też młodzież pracującą. Grupa zielono-czarna jest jedyną, grupą pielgrzymki olkuskiej, zwanej też potocznie młodzieżową, wyruszającą z regionu Zagłębiowskiego. Bliższe szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.
  5. Natomiast 23 sierpnia wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasna Górę. Zapisy będą w naszej parafii, szczegółowe informacje u przewodnika grupy – ks. Arkadiusza Witkowskiego z parafii św. Tomasza Ap.
  6. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa w niedzielę za tydzień 28 lipca będziemy się modlić za wszystkich kierowców i podróżujących a po Mszach św. będzie możliwość poświęcania pojazdów mechanicznych.  
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  8. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga. Chorych pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, bł. Bożego i opieki Matki Bożej.