Artykuły

NFOS

Utworzono: wtorek, 03, grudzień 2019
ks. Adam Gołąb

Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu realizuje przedsięwzięcie "Zmniejszenie zużycia energii oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w obiektach Parafii Rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu"

Przedsięwzięcie realizowane jest z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu priorytetowego nr 3.1. „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Zakresem obejmuje termomodernizację trzech obiektów Parafialnych: Kościoła, Plebanii oraz Kuria (Wydział Katechetyczny), gdzie będą wykonane takie prace jak: docieplenia budynków, wymiana okien i drzwi oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, modernizacja instalacji CO i wykonanie instalacji pomp ciepła co pozwoli ochronić naszą atmosferę i stać się ekologicznym dla środowiska.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2 874 645,00zł.

Dotacja NFOŚiGW: 2 587 180,00zł

Pożyczka NFOŚiGW: 287 465,00zł.

Napisali: parafia w sieci

Utworzono: środa, 26, październik 2016
Radek Molenda, Maria Pawlik / "Idziemy" nr 43/2010

Napisali: parafia w sieci Zdziwiłby się ten, kto uważa Internet za miejsce nieodpowiednie do zagospodarowania przez Kościół. Najlepszym na to dowodem jest popularność w sieci stron religijnych. – Ludzie przyzwyczaili się, że każda instytucja, a więc i Kościół, ma swoją stronę, na której można znaleźć wszystkie najświeższe informacje. Tu widać staranie włożone w podtrzymywanie kontaktu z użytkownikami strony.